Imno (do 1945 Immenthal)
Wieś leży na Równinie Nowogardzkiej, terenie pagórkowatym, na skraju Puszczy Goleniowskiej, przy drodze wojewódzkiej nr 113 prowadzącej do Maszewa, ok. 6 km na wschód od Goleniowa, nad dopływem strugi Wiśniówki, ok. 2 km na południe od linii kolejowej nr 402, nieopodal znajduje się port lotniczy Szczecin-Goleniów oraz jednostka wojskowa w Mostach-Osiedlu.
Początki osadnictwa na terenie wsi to okres kultury lateńskiej, z ok. 400 lat p.n.e. W tym okresie znajduje się tutaj osada, co potwierdzają znaleziska archeologiczne. Osada kończy swój żywot po okresie rzymskim, a ludzie wracają na tereny dzisiejszego Imna dopiero w XIX w. Pierwsza wzmianka pochodzi z 1812 r. Wieś została założona na planie regularnej ulicówki przez Karla Krabe, właściciela dworu i folwarku w Mostach. Znajdował się tutaj cmentarz, wiatrak, kilka zagród chłopskich oraz piaskownia.
Obecnie wieś typowo rolnicza. Zachowała charakter ulicówki regularnej, zabudowa pochodzi w większości z przełomu XIX i XX wieku, jak również z okresu już polskiego.
Imno dziś .fot Mariusz Deremacki
Cmentarz stan obecny fot.Mariusz Deremacki
Liczba mieszkańców na przestrzeni lat:
1872 - 241 mieszkańców
1925 - 187 mieszkańców
2007 - 76 mieszkańców
Mapa Imna z przed 1945 roku
Źródło: www.wikipedia.pl,własne
Autor: Wojciech Janda