Drukuj

Biały Grosz w służbie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

      Poniżej przedstawiamy artykuł o charytatywnej działalności Naszego Stowarzyszenia w trakcie trwania tegorocznej akcji WOŚP.Ukazał się on na stronach: www.dziwnow.pl,www.dziwnow.net.pl,www.gimnazjum.dziwnow.pl,www.pomorski24pl oraz www.echokamienia.pl

       Goleniowskie Stowarzyszenie Eksploracji Historycznej powstało, aby dzielić się i zarażać pasją wszystkich, którym nie jest obojętne w jakim świecie żyją, wszystkich  których interesuje  dlaczego dzisiejszy świat wygląda tak a nie inaczej, tych którym nie jest obojętne jacy ludzie i jakie wydarzenia sprawiły, że żyjemy w takim a nie innym świecie.

       Poszukiwania, to jedno z naszych działań, zamierzeń  i celów, a ponieważ wiążą się one także z tzw.” wykrywkami”, których dokonujemy,  min. przy użyciu wykrywaczy metali, dlatego wyszliśmy z inicjatywą, aby wykorzystać tę niewątpliwie przyjemną zabawę w odkrywców i stworzyć „pole minowe” dla potrzeby 21 Finału WOŚP. Przy hali widowiskowo-sportowej w Dziwnowie 13 stycznia 2013r. dzięki udostępnieniu” pola”, na którym można było  w ramach poszukiwań znaleźć ciekawe gadżety, zbieraliśmy do orkiestrzanej puszki pieniądze dla ratowania życia noworodków i godnej opieki medycznej seniorów. Z ramienia stowarzyszenia służbę na „polu minowym” pełnił pan Dariusz Włodarczyk notabene wolontariusz sztabu w Dziwnowie.

      Zatem realizując jeden z naszych celów (prowadzenie działalności edukacyjnej) po prostu pomagaliśmy słabszym co niewątpliwie ma ogromne znaczenie tak dla dalekiej jak i bliskiej historii nie tylko  naszego regionu, ale całego kraju.

                    ku chwale ojczyzny/ siema / koordynator sztabu i członek stowarzyszenia                    

                                                                                                  Renata Kronenberg

 Zdjęcie: Darek jako instruktor:)

Dodaj komentarz


Statystyki

Dziś76
Wczoraj124
Bieżący tydzień661
Bieżący miesiąc452
Ogólnie136248

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Szybki kontakt

Goleniowskie Stowarzyszenie Eksploracji Historycznej " Biały Grosz" 

Numer KRS - 628718

NIP  856-185-49-10

Regon - 364976503

Konto: Bank Pekao S.A. 19 1240 3839 1111 0010 6922 7270

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.